Tangramy, czyli jak wykonać pomoce dydaktyczne w Laboratoriach przyszłości?

Data publikacji: 17 maja 2023, 09:56

Tangram to klasyczna chińska, ludowa łamigłówka, która liczy sobie 3 tysiące lat i została wynaleziona prawdopodobnie przez tybetańskich mnichów. Do Europy dotarła w XVIII wieku.

Zestaw 7 klocków w niesamowity sposób rozwija wyobraźnię geometryczną i zdolność kreatywnego myślenia, uczy koncentracji i spostrzegawczości. Można z nich ułożyć setki kombinacji tworząc wiele oryginalnych wzorów i kształtów. W szkole tangramy są na szeroką skalę wykorzystywane w edukacji wczesnoszkolnej, w starszych klasach mogą służyć do wprowadzenia pojęcia figur równoważnych przez rozkład itp. Zastosowań jest wiele. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Do szkolnych Laboratoriów Przyszłości trafiły drukarki 3D. Dzięki nim i aplikacji Tinkercad możemy samodzielnie zaprojektować i wydrukować własne tangramy. Każdy z uczestników przygotuje swój gotowy do wydruku projekt!