Zobacz jak malował Leonardo do Vinci – Digitalowe Warsztaty Malarskie

Data publikacji: 8 maja 2023, 04:52

Wypróbuj aplikację edukacyjną Glaze, pozwalającą na tworzenie prac artystycznych z wykorzystaniem techniki malarskiej mistrzów Renesansu i zgłębianie aspektów takich jak: narzędzia, materiały, techniki i tematyka w kontekście historii, historii sztuki i idei, a także nauk ścisłych.

Przedstawimy podejście do nauczania i uczenia się, które łączy sztukę, zabawę, technologię i naukę (STEAM), aby kierować dociekaniami uczniów poprzez rozwój kompetencji artystycznych i uniwersalnych umiejętności, z użyciem oryginalnego software’u, który odzwierciedla rzeczywisty, historyczny proces malarski.

Software malarski Glaze powstał we współpracy z naukowcami z Politechniki Białostockiej w trzyletnim projekcie badawczo-rozwojowym, dofinansowanym w ramach programu UE Smart Growth, przy wsparciu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Fundacji Colnaghi w Londynie (działającej przy najstarszej galerii prywatnej na świecie, est. 1760).

Zapraszamy do namalowania własnego dzieła, zapoznania się z aplikacją Glaze oraz tym jak może wesprzeć program edukacyjny.

• innowacyjny software malarski odzwierciedlający rzeczywisty proces tworzenia
  • uczenie przez działanie i zabawę (learning-by-doing/ learning-through-play)
  • podejście STEAM do nauki
  • łączenie edukacji szkolnej z poznawaniem dziedzictwa kultury