Algorytmy praktycznie, czyli jak angażować uczniów w poznawanie algorytmów

Data publikacji: 6 maja 2022, 02:40

Algorytmika nie musi być trudna. Może wystarczy zacząć od dobrego praktycznego przykładu, zamiast od formalnej definicji?  Na warsztatach wskażemy przykłady stosowania wybranych algorytmów  w życiu codziennym.   Do zademonstrowania i praktycznego wykonania algorytmów wykorzystamy przygotowane pomoce dydaktyczne. Przeanalizujemy również gotowy program realizujący dany algorytm (w języku Python), pokazując, które instrukcje programu odpowiadają konkretnym praktycznym działaniom.
Celem zajęć, poza omówieniem wybranych algorytmów ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej (m.in. wyszukiwania i porządkowania), jest pokazanie, jak praktyczne zajęcia (często w formie zabawy) aktywizują wszystkich uczniów i ułatwiają przyswajanie nawet trudniejsze treści.

Na warsztat zapraszamy nauczycieli informatyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych.