Czcionka:

Kontrast:

Laboratoria przyszłości – jak wprowadzić nowy wymiar edukacji w Twojej szkole z Rządowym programem dofinansowania

Data publikacji: 11 maja 2022, 01:06

Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak wprowadzić nowy wymiar edukacji i jakie rozwiązania stosować, aby zainteresować lekcją uczniów, którzy ostatnie dwa lata spędzili przed ekranem swoich komputerów, zatapiając się w świecie Internetu.  

Zaprezentujemy system Class VR, czyli nowatorskie podejście do nauczania interdyscyplinarnego
z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości-system, który umożliwi zmianę każdej klasy w laboratorium przyszłości.  

Uczestnik warsztatów będzie miał okazję zobaczyć jak bez opuszczania sali przejść po dnie oceanu, wybrać się na jedną z planet układu słonecznego czy stanąć oko w oko z rekinem.  

Ponadto, uczestnicy warsztatu metodycznego dowiedzą się, jak m.in.:

  •  wykorzystywać nieograniczone zasoby portalu użytkowników ClassVR
  •  wspomagać system tradycyjnego nauczania i w jakim momencie lekcji to zrobić
  •  powinna wyglądać współpraca między uczniami korzystającymi z urządzeń ClassVR
  •  wyznaczać zadania dla uczniów korzystających z systemu.

System został zaprojektowany tak, aby w pełni zaangażować zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz uczynić nauczanie kreatywnym i ekscytującym. Możliwości systemu ClassVR to, m.in.:

  • wizualizacje miejsc w trybie 360°
  • trójwymiarowe obiekty i złożone struktury
  • treści edukacyjne zlokalizowane na portalu dla nauczycieli

Wszystkie wyświetlane treści są sekwencjonowanie jednocześnie i przekazywane z komputera nauczyciela na okulary VR wykorzystywane przez uczniów. Każdy uczeń jest dokładnie w tym samym punkcie lekcji.  Umożliwia to nauczycielowi pełną kontrolę nad realizowanymi zadaniami i powoduje, że uczniowie z zaangażowaniem koncentrują się na każdym zadaniu. ClassVR został zaprojektowany dla uczniów w każdym wieku. Jest to mocne wsparcie nauczania takich przedmiotów jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka, sztuka, muzyka, religia, a także projektowanie, technologia i sztuka przemysłowa, umiejętność czytania i pisania, nauka języków, edukacja społeczna i obywatelska czy sztuki sceniczne. Pokażemy, jak System ClassVR przenosi nauczycieli i uczniów w nowy wymiar edukacji.

Dodatkowo przedstawimy możliwość pozyskania dofinansowania, które w 100 % sfinansuje to innowacyjne rozwiązanie w ramach nowego rządowego projektu – Laboratoria Przyszłości.